Adres emailkontakt@fort24.pl
Telefon+22 215 55 55
Godziny otwarciapn-pt: 9:00-19:00 | sb: 10-14

Blog

7 małych rzeczy, które możesz zmienić już dziś.

Zmiana życia zawsze kojarzy się ludziom z fajerwerkami, zmianą sytuacji o 180 stopni i tym jednym, wielkim – a może nawet epickim – momentem, kiedy nad twoją głową zapala się żarówka, a ty wpadasz na cudowny pomysł.

No cóż. Tylko że w większości przypadków to tak nie działa. Dowód? Poniżej wypisałem kilka małych rzeczy, które mocno zmienią Twoje życie.

Moja mama zawsze powtarzała, że życie to nie film, ani bajka. Zazwyczaj mnie to irytowało, bo jako osoba wierząca w to, że zawsze wszystko się uda, jej słowa odbierałem jako negacje moich pomysłów. Teraz wiem, że mama wcale nie chciała mnie hamować ani gasić. Po prostu taka jest rzeczywistość, a  więc mówiła prawdę.

Bo życie to naprawdę nie jest żaden film. Nie masz fabuły, która najpierw buduje napięcie, robi kilka małych skoków w górę i w dół, a pod koniec, kiedy już masz sprawdzać, ile zostało, bo nic się jeszcze nie dzieje, robi obrót o 180 stopni i następuje właśnie ten czas. Moment, w którym okazuje się, że są kuzynami, że nie zdążył przybiec na lotnisko żeby powiedzieć, że jednak ją kocha, albo w którym okazuje się, że dobry bohater był podstępną żmiją, a czarny charakter – dobrą osobą. I niby wiemy, że film to film, a cała historia to inwencja jakiegoś scenarzysty, który sklecił wszystko przy szklance whisky, ale mimo tego i tak czekamy na cud i odpowiedni czas.

Czekamy, bo przecież chcemy zmienić swoje życie, tylko nigdy nie ma odpowiedniego momentu! Tak, jakby rzeczywiście do zmiany była nam potrzebna jedynka w kalendarzu czy godzina szósta rano. Zmieniać życie można równie dobrze dwudziestego dnia miesiąca i to o 11:37, ale jakoś nam to nie pasuje. Nie jest filmowe. Nie jest tym wspaniałym i odpowiednim momentem.

A szkoda, bo gdybyśmy tylko zrozumieli, że życie zmienia się jak każdą inną rzecz na świecie – małymi krokami – byłoby nam dużo łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *