Najlepszy sposób na rozpakowanie kuchni w nowym domu

Kuchnia jest sercem wielu domów, a większość ludzi chce, aby ich kuchnia zorganizowana była „dokładnie tak, jak powinna”. Nie ma właściwego lub złego sposobu organizacji kuchni, ale większość ludzi ma preferencje co do sposobu, w jaki jest ona zorganizowana. Oto kilka wskazówek, jak rozpakować kuchnię.

 

Czytaj więcej

Dlaczego studenci powinni wybrać samo-magazynowanie w okresie letnim?

Prawie wszyscy się zgodzą, że lata studiów to jedne z najlepszych dni naszego życia. Po raz pierwszy ,,młodzi dorośli” wyprowadzają się mając własne miejsce. Wprowadzając się do nowych mieszkań decydują o tym, jak ozdobić swój pokój i jakie meble kupić. Kiedy studenci po raz pierwszy wprowadzają się do swoich dormitoriów, większość rodziców zapewnia im wszystko czego mogą potrzebować. Mogą to być meble, mini lodówka, drukarka, komputer, a może nawet telewizor.  Ale to dopiero początek. Po rozpoczęciu studiów wszystko się kumuluje. Potrzebne będą przybory szkolne, ciężkie podręczniki, foldery pełne notatek, nowe ubrania i inne. Podczas gromadzenia tego wszystkiego nie myślisz podczas przygotowania się do egzaminów, kiedy będziesz musiał wyczyścić swoje lokum. Ale ten czas nadejdzie i zaczniesz  się o to martwić. Dlatego zestawiamy dla Ciebie listę z kilkoma wskazówkami, dlaczego i jak przechowywać swoje rzeczy w lecie.

Czytaj więcej

Zostaw bezpiecznie swoje rzeczy i odwiedź, kiedy tylko zapragniesz.

Czas na remanent w przestrzeni życiowej

Poradniki dobrego życia, dla katolików – Biblia ale także modne dziś wschodnie filozofie Zen, Feng Shui czy zwykła praktyka wskazują, że czasem im mniej, tym lepiej. Nie zawsze jednak możemy oddać wszystko bliźniemu, bo czasy są niepewne i lubimy się jednak ,,jakoś zabezpieczyć’’ . Dzień za dniem rośnie nasz stan posiadania przedmiotów – prywatnie czy biznesowo, ale nie da się ukryć, że stan ten się powiększa. Nie bez powodu powstają seriale takie jak wojny magazynowe – taka forma przechowywania staje się coraz bardziej popularna także i w Polsce.

Czytaj więcej

Sprawna przeprowadzka

Przeprowadzka do nowego domu może być stresującym czasem dla każdego z nas. Miejsce w którym dotychczas  mieszkaliście, może być przepełnione wspomnieniami, które mogą powrócić podczas pakowania. Aby ułatwić sobie ten trudny okres, możecie skorzystać  z prostych sztuczek, które ułatwiam Wam odnaleźć się w nowym miejscu. Oto kilka z nich:

Czytaj więcej

7 Drobnych rzeczy, które potrafią zmienić życie….

To drobnostki mają wpływ na to, jak wygląda nasza codzienność. Głęboko wierzę, że pierdoły potrafią wiele zmienić, jeśli tylko tego chcemy. Problem polega na tym, że czasami jesteśmy tak zamknięci na konwenanse „musi wydarzyć się coś wielkiego, żeby moje życie się zmieniło”, że trudno nam uwierzyć, że jakaś mała rzecz może zrobić różnicę. Spróbujmy jednak:

Czytaj więcej

7 małych rzeczy, które możesz zmienić już dziś.

Zmiana życia zawsze kojarzy się ludziom z fajerwerkami, zmianą sytuacji o 180 stopni i tym jednym, wielkim – a może nawet epickim – momentem, kiedy nad twoją głową zapala się żarówka, a ty wpadasz na cudowny pomysł.

No cóż. Tylko że w większości przypadków to tak nie działa. Dowód? Poniżej wypisałem kilka małych rzeczy, które mocno zmienią Twoje życie.

Czytaj więcej

Świąteczne porządki – jak zabrać się do tego by wszystko było dopięte na ostatni guzik na czas.

Zostały Ci niespełna dwa tygodnie na posprzątanie mieszkania lub domu. Świąteczne porządki to jeszcze nie koniec świata!!!

Nie panikuj , bo to i tak do niczego Cię nie doprowadzi, stracisz jedynie cenną energię na działanie.

Od czego rozpocząć świąteczne porządki? Najpierw usiądź wygodnie, wypij ulubioną kawę i przemyśl jak chcesz, żeby wyglądało Twoje gniazdko na Boże Narodzenie i co musi być koniecznie zrobione. Potem zwołaj naradę rodzinną i zróbcie szczegółowy plan działania. Przy każdym zadaniu przypisana ma być konkretna osoba, która jest odpowiedzialna za daną czynność z datą jej wykonania. Jeśli lista będzie czytelna i widoczna dla wszystkich domowników, każdy będzie wiedział i znał swoje zadanie. A więc do dzieła!

Czytaj więcej